Iskolai akciók

2022. november 9-én beszélgetésre került sor a szlovák rendőrség tagjaival. Nagy Ladislav főhadnagy és Molnár Gabriel főhadnagy a „Fiatalkorúak bűnözésének megelőzése” és a „Szociálpatológiai jelenségek” témakörében adtak elő iskolánk tanulóinak.

Az elsős és másodikos tanulóknak lehetőségük nyílt sok érdekességet megtudni nemcsak a rendőri munkáról, hanem a törvények fontosságáról is. A beszélgetés során a tanulók a következő problémákkal is foglalkoztak:
– A vétség fogalmának meghatározása
– A vétségek típusai és az elkövetésükért kiszabható büntetések
– A vétség és a fiatalkorú elkövető fogalma
– A bűntett fogalmának meghatározása
– Kábítószer, alkohol és fiatalok

A beszélgetéseket valós történetekkel egészítették ki, melyek érdekesek és szakmai színvonalúak voltak. A tanulókat nagyon érdekelte a beszélgetés, sok kérdésük volt a rendőrökhöz. Köszönjük nekik, hogy szívesen eljöttek közénk és válaszoltak a tanulóink kérdéseire. Várjuk a további együttműködést!