Školské akcie

Jedlo spája ľudí. Je to pravdivý výrok, ktorý v prípade Svätomartinského festivalu dvojnásobne platí. 15. októbra 2022 sa uskutočnil 10. ročník festivalu vo Veľkých Trakanoch, v rámci ktorého návštevníci mali možnosť zažiť príjemnú jesennú atmosféru, ktorá bola výsledkom pouličných hudobníkov, kultúrnych programov a hlavne dobrého jedla.

Tradičnou súčasťou festivalu je aj súťaž vo varení, do ktorej sa zapojila aj naša škola. Naši zamestnanci zostavili trojchodové menu, samozrejme, všetko bolo pripravené z čerstvého husacieho mäsa. Ako predjedlo sme porote ponúkli paštétu z husacej pečene s karamelizovaným ovocím a vianočkou, nesmela chýbať husacia polievka s domácimi cestovinami a ako hlavné jedlo sme predstavili husacie rosé prsia s dusenou červenou kapustou a pečenými zemiakmi a zemiakovú lokšu plnenú dusenou červenou kapustou a trhaným husacím mäsom. Aj keď sme nedosiahli výrazné umiestnenie, zábavu to vôbec nepokazilo, keďže sa naši hostia u nás cítili veľmi dobre.

Okrem prípravy jedál sme sa postarali aj o záujemcov o štúdium na našej škole, ktorým sme prostredníctvom vystavených prác našich žiakov priblížili modernú techniku, ktorá je na škole zabezpečená, ako aj možnosť získavania vedomostí a zručností v jednotlivých odboroch. Návštevníci dokonca dostali od nás darček, a to zdobený medovník v podobe husi.

Ďakujeme každému, ktorý dobrým slovom, úsmevom alebo svojou prítomnosťou podporil náš tím a veríme, že sa o rok znova stretneme.