Školské akcie

Kultúrne centrum Medzibodrožia a Použia, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja a obec Veľké Trakany vyhlásili súťaž o najkrajšiu jesennú dekoráciu s tematikou Husiar Maťo.  Do tejto akcie sa zapojila aj naša škola. Žiaci s majstrom odborného výcviku vytvorili nasledovné dekorácie: jesenná ikebana a drevená LED dekorácia z preglejky. Vďaka žiakovi Mártonovi Hornyákovi z III.B triedy, odboru MSZ, ktorý navrhol formy hlavných postáv rozprávky Husiar Maťo, bola jesenná ikebana vyrobená pomocou 3D techniky. Drevená LED dekorácia z preglejky s tou istou tematikou bola vyhotovená pomocou laserového gravírovania a laserovej techniky, za ktorú vďačíme žiakovi Hutka Dominik zo IV.B triedy, odboru MSZ.  Pri výrobe LED dekorácie sa zapojili aj žiaci odboru ME.
Tieto produkty boli vyhotovené pod odborným dozorom majstra Bc. Nagy František. Súťaže sme sa mohli zúčastniť vďaka špičkovej technike, ktorá je dôležitou súčasťou odborného vybavenia našej školy. Do kreatívnej tvorby sa zapojila aj žiačka školského parlamentu Beatrix Szopková z III.D triedy, s krásnym dizajnovým plagátom Husiara Maťa.