Iskolai akciók

A Bodrogközi és Ung-vidéki Közművelődési Intézet, a Kassa Megyei Önkormányzat Kulturális Intézménye és Nagytárkány községe felhívást hirdetett a X. Márton-napi Libagaliba keretén belül megrendezett kiállításra, melynek témája Ludas Matyi meséje volt. A versenyre kreatív őszi alkotásokkal jelentkezhettek a környék diákjai. Iskolánk több kreációval is részt vett az eseményen.

A gépek és berendezések műszerésze szak diákjai szakoktatójuk, Bc. Nagy Ferenc, segítségével és iskolánk technikai berendezéseinek felhasználásával készítették el a különböző dekorációkat. Hornyák Márton, a III.B osztály tanulója egy őszi ikebanát alkotott, amellyel Ludas Matyi meséjének főszereplőit tervezte meg és keltette életre 3D technológiával. Iskolánk lézergravírozó és lézervágó gépével rétegelt falemezből LED díszítőelem készült IV.B osztályos tanuló, Hutka Dominik jóvoltából. A LED dekoráció létrejöttéhez az elektroműszerész szak tanulói is hozzájárultak. A kreatív alkotásba bekapcsolódott Szopko Beatrix is, a III.D osztály tanulója, a diák parlament tagja, aki egy látványos Lúdas Matyi plakáttal készült.