Školské akcie

Pri príležitosti Medzinárodného dňa dievčat a žien v IT sa organizoval kariérny deň pre stredoškoláčky s názvom Girl’s Day. Tento rok sa podujatie uskutočnilo 28. apríla 2022.

 

Prostredníctvom Girl´s Day mali dievčatá vo veku 15 až 19 rokov unikátnu príležitosť nazrieť do zákulisia IT organizácií a spoločností a zistiť, čo im sektor nových technológií kariérne ponúka.
Aj deviaty ročník sa uskutočnil kompletne v ONLINE forme. Bol vytvorený približne dvojhodinový program vysielaný od 10:00 naživo z  Girl’s Day štúdia doplnený krátkymi videami, interaktívnymi výstupmi, diskusiou a tiež možnosťou vyhrať zaujímavé ceny. Tento rok sa podrobnejšie venovalo jednotlivým pozíciám, s ktorými sa v IT svete môžu stretnúť. Dievčatá sa popri tom dozvedeli aj o  osobných skúsenostiach žien a dievčat, ktoré už v IT pracujú alebo sa IT rozhodli študovať.

V rámci jednotlivých blokov sa venovalo témam:

BLOK 1 : Muži o ženách v IT

BLOK 2: Spoznaj IT pozície  (10 príbehov, 10 odborníčok)

BLOK 3: Naživo v IT svete  (Moderovaná diskusia v štúdiu Girl´s Day, v ktorej sa žiačky mohli pýtať štyroch inšpiratívnych žien na čokoľvek, čo ich v rámci IT zaujíma.)

 

Do aktivity sa zapojili žiačky IV.A triedy: Balogová Gabriela, Baloghová Viktória, Nógrádiová Fanny, Milá Nikoleta , Kántorová Letícia, Šišková Stela

 

Mgr. Beáta Csatlósová