Školské akcie

Medzibodrožský kultúrny festival patrí medzi tradičné slávnosti mesta Kráľovský Chlmec. Tohtoročný kultúrny festival sa konal v dňoch 13.  – 15. 09.2019. Vedenie mesta pripravilo rôzne akcie, ktoré boli sústredené na Námestí Milénia, ako výstavu ovocia a zeleniny, výstavu kvetov a svadobných dekorácií, prezentáciu a ochutnávku gurmánskych špecialít okolitých obcí.

Na tejto slávnosti sa zúčastnila aj naša škola 14.09.2019, ktorá prezentovala  tradičné i  nové odbory. V stánkoch kaderníčky upravovali účesy a pripravovali jesenné kreácie. Ako výrobky cvičnej firmy boli vystavené drobné darčekové predmety (zdobené tekvičky, vrecúška s levanduľou, podložky pod šálky, obrusy). Verejnosť zaujali hlavne  „produkty“ našich chlapcov, t.j. programovateľné roboty z Lega, robotická ruka, malý CNC stroj, 3D tlačiareň.

Veríme, že sme sa otvorili pre verejnosť a preukázali, že SOŠ – Szakközépiskola v Kráľovskom Chlmci ponúka aj moderné odbory pre záujemcov. Naším cieľom je, aby sa končiace ročníky  mohli  uplatniť v živote a na trhu práce v SR, ako aj v zahraničí. Žiaci na akcii boli aktívni, cítili sa dobre a odchádzali domov  s pozitívnymi pocitmi.