Iskolai akciók

A Bodrogközi Kulturális Fesztivál Királyhelmec immár hagyományos szüreti ünnepsége, amely idén 2019. szeptember 13-15. között került megrendezésre. A város vezetősége különböző rendezvényekkel várta az érdeklődőket a Millenniumtérre. Kézműves és gasztronómiai sátrak töltötték be az impozáns helyet, voltak lovagok Sárospatakról, gyümölcs és zöldség kiállítás, virág és esküvői díszítések bemutatója. A különböző látványosságok minden korosztálynak izgalmas kikapcsolódást és kulturális csemegét kínáltak. Ezen a rendezvényen iskolánk is képviseltette magát szeptember 14-én. Bemutatásra kerültek hagyományos és új szakmáink is. Az iskola sátra alatt a fodrászok frizurákat készítettek, illetve kiállítottuk diákjaink munkáit (levendula illatozók, poháralátétek, kis abroszok). A közönség figyelmét főleg a programozható Lego – robotok kötötték le, valamint a kis CNC- eszterga gép és a 3Dnyomtató. Ez utóbbival kulcstartók készültek, amelyeket ajándékba adtunk az érdeklődőknek. A Királyhelmeci Szakközépiskola bemutatta, milyen modern szakokat kínál a térség fiataljai számára, és hogy végzőseink megállják helyüket az életben és a munkaerőpiacon egyaránt.  Nemcsak a tanárok és a mesterek vették ki a részüket a szombati rendezvényben, hanem a tanulóink is lelkesen segítették oktatóik munkáját.