Iskolai akciók

dav

Iskolánk diákjai a 2018/19-es tanévben is bekapcsolódtak a „Matematický klokan“ nemzetközi matematikai versenybe. A verseny legfőbb küldetése, hogy propagálja és népszerűsítse a logikai gondolkodást és magát a matematikát a tanulók körében. Továbbá lehetőséget biztosít a tanulóknak ahhoz, hogy összehasonlíthassák képességeiket más iskolák tanulóinak képességeivel. A versenybe iskolánk tanulói már rendszerességgel bekapcsolódnak minden tanévben.  A KADET O12 kategóriában 12 tanuló mérte össze tudását és ügyességét és a JUNIOR O34 kategóriában pedig 8 tanuló versenyzett. A tanulóknak 60 perc állt rendelkezésükre 24 három nehézségi fokú feladat megoldására. Elért eredményeiket 2019. 4. 10-étől már elektronikusan megtekinthették a verseny weboldalán.

Egész szlovákiai méretben a kiértékelést 2019. 5. 16-án kapta meg iskolánk.

A verseny sikeres megoldói a következő diákok voltak:

 

S.sz. A tanuló neve Kategória Osztály
1. Dominik Sadecký O12 I. A
2. Ladislav Anderkovics O12 II. A
3. Regina Gyüreová O34 III. A

 

Regina Gyüreová  III. A osztályos tanuló az „iskola sampionja“ címet is elnyerte.  A sikeres megoldóknak gratulálunk, és jó eredményeket kívánunk a következő iskolai évben is.

 

Mgr. Eva Blašková, a verseny koordinátora