Školské akcie

Cieľom projektu Bez hraníc je rozvíjať priateľstvo medzi národmi, spoznávať kultúrne dedičstvo našich predkov. Zúčastnili sa 20 študentov našej školy pod vedením PhDr. Pankovics a študenti  z Miškovca.

Program bol rozdelený do dvoch trojdňových cyklov. V prvej polovici marca sme privítali priateľov z Miškovca. Prvý deň žiaci prezreli Kráľovský Chlmec a okolie s ich zaujímavosťami ako Csonkavár, kaštieľ Lórántffy Zsuzsanny a miesto posledného odpočinku Dobó Istvána. Na druhý deň nás autobus odviezol do Bardejova, kde sme si prezreli staré mesto, skanzen a pamätnú izbu kráľovnej Alžbety (Sisi). Tretí deň sa začínal v Trebišove, kde sme mohli vidieť reštaurovaný kaštieľ Andrássyho. Cestu sme pokračovali po stopách Františka Rákócziho, navštívili sme dom Rodoštó v Košiciach a  ukončili sme putovanie po Slovensku.

Koncom marca sme oplatili návštevu. Po našom príchode sa uskutočnil dlho očakávaný futbalový zápas. Popoludnie patrilo Miškovcu a jeho zaujímavostiam. Deň sme ukončili návštevou múzea Herman Ottó. Za super zážitok sme považovali výlet do Budapešti, učaroval nás hradná štvrť, dunajské mosty, katedrály a múzea. Posledný deň nás čakal Tokaj, jeho múzeum, aby sme spoznali  históriu tejto vinárskej oblasti.

Spoločne strávené dni nám umožnili rozvíjať svoje historické, literárne a kultúrne znalosti.