Školské akcie

Cieľom projektu Bez hraníc je rozvíjať priateľstvo medzi národmi, spoznávať kultúrne dedičstvo našich predkov. Podujali sa na to študenti  3.ročníka  našej školy pod vedením PhDr.Pankovics a študenti  z Miškovca.

Program bol rozdelený do dvoch trojdňových cyklov. V prvej polovici marca sme privítali priateľov z Miškovca. Hneď prvý deň si prezreli Kráľovský Chlmec a okolie s ich zaujímavosťami ako Csonkavár, kaštieľ LórántffyZsuzsanny, premonštrántsky kostol v Lelesi i miesto posledného odpočinku DobóIstvána. Na druhý deň nás autobus odviezol do Humenného, kde sme si prezreli hrad a do Trebišova, kde sme mohli vidieť takisto reštavrovaný kaštieľ Andrássyho. Tretí deň pokračoval po stopách Františka Rákócziho, navštívili sme Rodoštó v Košiciach a prehliadkou Miklušovej väznice sme ukončili putovanie po Slovensku.

 

Koncom marca sme oplatili návštevu. Po našom príchode sa uskutočnil dlho očakávaný futbalový zápas. Poobede sme sa prechádzali po Lillafürede, v zábavnom parku nás čakali interaktívne hry. Deň sme zakončili návštevou hradu v Diósgyőri. Za super zážitok sme považovali výlet do Edelényu, učaroval nám zámok i zámocký park. Popoludnie patrilo Miškovcu a jeho zaujímavostiam, riešili sme rôzne úlohy a napokon navštívili kúpalisko. Posledný deň nás čakal Tokaj, jeho múzeum, aby sme spoznali  históriu tejto vinárskej oblasti.

Spoločne strávené dni nám umožnili rozvíjať svoje historické, literárne a kultúrne znalosti. Program  bude mať svoje pokračovanie i na budúci rok a my sa tešíme na túto neobvyklú formu spoznávania sveta za hranicami našej vlasti.

 

Žiaci III.A