Školské akcie

Aj toho roku sa nám podarilo zorganizovať populárny lyžiarsky zájazd do Ľubovnianskych kúpeľov pre študentov I.A, I.C, I.D, II.A, II.C a III.A triedy.

Naše poldňové cestovanie do hôr sa začalo 19. februára 2018. Dvadsať lyžovaniachtivých študentov sprevádzali dvaja pedagógovia, Pankovics Andrea a Jánošík Zoltán. Ubytovanie bolo zabezpečené v hoteli Sorea v dvoj a trojposteľových izbách, ktoré mali vlastnú kúpeľňu a televízor. Hotel sa nachádza uprostred hôr, ale napriek tomu už pri hlavnom vchode si môžete pripnúť lyže a onedlho sa nájdete na zjazdovke. Strava bola výborná (pravda, každému neulahodíte), večery sa dali tráviť v bazéne, vo fitnescentre a pri biliarde, v spoločenskej miestnosti, v bare (kde sa nepodávali alkoholické nápoje).

Po príchode sme sa naobedovali a išli si prezrieť okolie, zjazdovku. Skonštatovali sme, že sneh je výborný. Večer nás rozdelili do skupín; začiatočníci boli pridelení k p. Jánošíkovi, lyžiari k inštruktorovi Tomášovi, aby mohli smelo zdolávať ľubovnianske kopce. Počasie nám hralo do karát, slnko svietilo, ale bola zima, ba aj nasnežilo.

Vo štvrtok sme navštívili Ľubovniansky hrad a skanzen, ba zvýšil sa nám čas aj na nákupy. Pravda, zabudli sme na to, že sa ešte musíme vrátiť do hotela pešo, takže sme v ten deň zdolali 15 km.

Posledný deň bol naplnený smútkom, hoci každý si bol vedomý toho, že všetko sa raz skončí a nadíde čas balenia i odchodu.

Keď sme sa 23. februára vrátili domov, hrial nás dobrý pocit, že každý účastník zájazdu sa naučil základy lyžovania. Veríme, že popularita lyžiarskych zájazdov pretrvá a nám sa aj na budúci školský rok podarí pritiahnuť lyžiarov na toto čarovné miesto.