Iskolai akciók

A 2017/2018-as tanév első felében immáron 2. alkalommal került megrendezésre A technika és közgazdaságtan napja programsorozatunk, melynek keretén belül iskolánk tanárai és diákjai összesen 12 bodrogközi és Ung-vidéki alapiskolát látogattak meg.

Az alapiskolásokkal közösen eltöltött nap első részében a technika modern vívmányaiba vezettük be a diákokat. Bemutatásra került a CNC gép, illetve az ezzel való munka, melynek eredményeként minden tanuló ajándékba kapta az iskolánk logóját. A robotika fejlődésének ismertetése teljesen magával ragadta a tanulók figyelmét. LEGO robotjainkat ők is kézhezkapták és irányíthatták. A legnagyobb meglepetést mégis a repülő drón okozta, mely mosolyt csalt minden kisdiák arcára. Közelről vizsgálhatták a mesterséges intelligencia XXI.századi fejlődését.

A közösen eltöltött nap második felében a közgazdaságtannal foglalkoztunk. Ennek keretén belül a pénz fontosságára és értékére hívtuk fel a figyelmet, illetve a pénzzel való manipulációkról beszéltünk. A diákok betekintést nyerhettek a logisztika alapjaiban, amely a következő tanévtől egy újonnan nyíló szak lesz iskolánkon.

A technika és közgazdaság napja nagy sikernek örvendett az alapiskolások körében. Nemcsak a diákok, de a tanárok is hasznosnak vélték. Ezenfelbuzdulva már a jövő tanévre készülünk, még jobbá és interaktívabbá téve az alapiskolásokkal való közös munkánkat, illetve célunk még több alapiskola bevonása ebbe a programsorozatba.