Iskolai akciók

A Királyhelmeci Szakközépiskola az egy legfontosabb feladatának a diákok testi és lelki fejlesztését tartja. Ennek legfőbb eszköze az elméleti és gyakorlati oktatás mellett a sport. Ezt a célt szolgálta az osztályok közötti őszi minifutball-megmérettetés. A sporteseményen összesen 62 diák vett részt 9 osztályt képviseletében. A mérkőzések előtt iskolánk elméleti részlegének igazgatóhelyettese, Ing. Šipoš Mária mondott nyitóbeszédet, amelyben hangsúlyozta az adott sportesemény fontosságát iskolánk minőségének emelése érdekében. A futballmérkőzősek az új multifunkciós sportpályán zajlottak, amelyet a testnevelésórákon is teljes mértékben kihasználnak a tanulók. De nemcsak a modern pálya, hanem a szép időjárás is hozzájárult a minőségi futballhoz és az egészséges versenyszellemhez. Az futballbírói feladatokat iskolánk tanárai Mgr. Jánošík Zoltán és Ing. Kalitza Miklós látták el. Az elődöntőkbe a következő osztályok csapatai jutottak be: II.A, IV.A, II.C, III.D. Legeredményesebben a II.A osztály futballozott, ők nyerték meg az osztályok közötti őszi rangadót 2017. október 13-án.

Mgr. Zoltán Jánošík