Iskolai akciók

A Bodrogközi Kulturális Fesztivál Királyhelmec hagyományos szüreti ünnepsége, amely idén 2017. szeptember 15 – 17 között került megrendezésre. A Millenniumteret kézműves és gasztronómiai sátrak töltötték be. A különböző látványosságok minden korosztálynak izgalmas kikapcsolódást és kulturális csemegét kínáltak.

Ezen a rendezvényen iskolánk is képviseltette magát. Bemutatásra kerültek hagyományos és új szakmáink is. Az iskola sátra alatt a fodrászlányok frizurákat készítettek, illetve kiállítottuk gyakorlócégünk munkáit. A közönség figyelmét főleg a mozgó Lego – robotok kötötték le, amelyek képesek bizonyos vonalak mentén haladni, valamint a kis CNC – eszterga, amely képeket rajzol meg digitális terv alapján. Ezen eszközök is bizonyítják, hogy iskolánk halad a korral, és olyan szakmákat tanít, amelyek keresettek a munkapiacon.