Iskolai akciók

Matej Hrebenda a 19.század elején élő, mai nyelvvel „könyvdillerként“ tevékenykedő férfi volt. Neki köszönhetően kerültek el a könyvek a mai Szlovákia egyik végéből a másikba. Mérhetetlen volt az irodalom és a könyvek iránti tisztelete, annak ellenére, hogy vakként sokszor másokkal olvastatott fel.

Az iskolánkon működő tanítási nyelvek szaktantárgybizottsága szeretett volna tisztelegni emléke előtt, ezért versenyre szólították fel a diákokat: „Matej Hrebenda nyomdokaiban“ címmel. A versenyfeladat meseírás volt szlovák nyelven. A versenyt két kategóriában: alapiskolások és iskolánk első- valamint másodéves diákjai között hirdették meg. Összesen 12 alapiskolás és 9 középiskolás diák kapcsolódott be  a meseírásba. A mesék kiértékelésésre 2017.január 30-án került sor. Szlovák szakos tanárainknak nem volt könnyű feladatuk, mivel minden mese nagyon értékes és érdekes volt. A tanulók tanúbizonyságot tettek irodalmi rátermettségükről, tehetségükről és gazdag fantáziavilágukról. Gyönyörű történetek születtek, melyekben a gyermeki lelkük tükröződött.

Minden résztvevőnek gratulálunk és köszönjük, hogy megosztották velünk lelkük egy darabkáját!

A győztes pályamunkák:

I.kategória:

1. helyezett: Gréta Pankuličová (ZŠ Kráľovský Chlmec, V.A) – V zrkadlovom kráľovstve

 

2. helyezett: Norbert Bohács (ZŠ Kráľovský Chlmec, VII.A) – Dvaja bratia

 

3. helyezett: Norbert Papp (ZŠ Kráľovský Chlmec,  VII. A) – Oranžové slniečko

Ján Vereš (ZŠ P. O. Hviezdoslava vo Veľkých Kapušanoch) – Starenka a princ

II.kategória:

1.helyezett: Boris Belekanič (II.A) – Túžba Naraka

 

2. helyezett: Beáta Furiková (II.A) – Život v tele vlka

 

3. helyezett: Denisa Majerníková (I.A) – Rozprávka o smutnej jedličke

Alexa Némethová (I.A) – Jano a jednorožec