Iskolai akciók

img_5596Idén immár nyolcadik alkalommal került megrendezésre a perbenyiki szakközépiskola Majláth grófi kertjében az Akadálymentes Hidak elnevezésű rendezvény, amely a kassa megye önkormányzata szárnyai alatt kerül megrendezésre. Ezen az éven Mgr. Pogány Enikő helyettesnő feledata volt összehozni és megszervezni iskolánk képviseletét ezen jeles eseményen. Kemény munkája meghozta a gyümölcsét amit mi sem biznyít jobban mint mindenki elismerő véleménye iskolánk tevékenységéről.

Szeptember 14-e verőfényes napnak indult és ez bizalommal töltött el minden résztvevőt.

Iskolánk szorgalmas csapata már korán reggel elfoglalata helyét a kastély kertjében és mire hivatalosan is kezdetét vette a program teljes díszében pompázott a sátrunk fodrászatot tanuló lányaink pedig várták a vendégeket. Iskolánk sátora a vénasszonyok nyara címet viselte, őszi dekoráció dominált melyben központi helyet foglalt el a madárijesztő, melyet a konfekció gyártás szakon tanulók készítettek mesternőik segítségével.

Hasonló erős felállással készültek eletroműszerész diákjaink. A szak dinamikus fejlődését mi sem bizonyította jobban, mint az általuk bemutatásra kerülő eletromos lego robotok, illetve két diákunk Bányácski Bence és Barati Gergő a beltéri elosztószekrény és kazánház irányító egységét valamint a fotovoltaikus panelt mutatták be.

Az autószerelő műszerészek saját készítésű gokart autójukkal kápráztatták el a közönséget, illetve a kereskedelmi akadémia diákjai gyakorlócégükön keresztül mutatták be az ezen a szakon folyó munkát.

Míg az iskolánk sátra küröl zajlott az élet diákjaink egy kisebb csoportja a színpadon is megmutatta tehetségét. A fodrásznők bemutatójában a mesefigurák kapták a főszerepet, melyek közül a félelmetesek és a leggonoszabbak hajkreációi készültek el. A bemutatót hatalmas taps követte.

A további fellépők között helyet kapott számtalan fiatal, szárnyait bontogató énekes, zenész és táncos is. Az egész rendezvény  és a program is azt sugallta, hogy kor, nem, bőrszín és nemzetiségre való tekintet nélkül tudjon együtt élni minden ember, egészséges és egészségében korlátozott egyaránt.