Iskolai akciók

DSC_4699A királyhelmeci szakmunkásképzés 110.évfordulójának alkalmából iskolánk természettudományi munkaközössége természettudományi versenyt hirdetett a bodrogközi és ung-vidéki alapiskolák tanulói részére TUDOMÁNY ÉS TECHNIKA 1906 ÉS 2016 KÖZÖTT címmel. A versenybe 5 magyar tanítási nyelvű alapiskola 21 tanulója nevezett be. A tanulók 10 prezentációt készítettek, két tanulócsoport rajzban fejezte ki gondolatait és elkészült egy faliújság is. A zsűrinek (a természettudományi munkaközösség tagjai) nem volt könnyű feladata a díjak odaítélésekor, mivel minden létrehozott munka igényes, nagyon érdekes és értékes volt. 2016. május 24-én, délután a versenybe bekapcsolódott tanulók iskolánkban bemutatták munkáikat, miközben fejlesztették előadási képességüket  saját munkájuk ismertetésében is. A tanulók jegyzékét és az elkészített munkájuk címeit a következő táblázat tartalmazza:

 

Alapiskola A munka témája Készítette/készítették Helyezés
Boľ – vjm

Boly

Goldmark Péter Károly – PPT Banga Laura III.
Szentgyörgyi Albert – PPT Illés Klaudia
Szentgyörgyi Albert  – rajz Halász Bettina
Streda nad Bodrogom – vjm

Bodrogszerdahely

Tudomány és technika – PPT Vida Boglárka
Kármán Tódor – PPT Gaboda László II.
Szilárd Leó – PPT Görög László
Čierna nad Tisou – vjm

Tiszacsernő

A web feltalálója: TIM BERNERS-LEE – PPT Kállai Jesika

Kállai Patrícia

Albert Einstein élete – PPT Kállai Margita

Nagy Helena

Albert Einstein – PPT Hornyák Nikoletta

Balog Diana

Kráľovský Chlmec – vjm

Királyhelmec

A helikopter feltalálása és alkalmazása – PPT Bányácski Ákos

Dobos György

Loksa Dávid

I.
Neumann János – rajz Bodnár Nikoletta

Balla Fanny

Eszenyi Lilla

Biel – vjm

Bély

Béres József – PPT, faliújság Miczák Rebeka

Pribék Tünde

Oltman Vivien

a zsűri különdíja

Minden versenyzőnek nagyon szépen köszönjük, hogy együttműködtek velünk és köszönetet érdemelnek az alapiskolák pedagógusai is, akik irányították a tanulókat, segítő kezet nyújtottak nekik az alkotáskor.

Bízunk benne, hogy az iskolák közötti együttműködésnek lesz még folytatása!