Iskolánk életéből

DSC_4572Tudjuk, hogy a megfelelő középiskola, és ezzel a szakma kiválasztása fontos lépés az ember életében, és jól dönteni nem is egyszerű feladat. Ezért 2016.március 2-án és 3-án „Nyílt napok“-at tartottunk iskolánkban. E rendezvény keretén belül 165 alapiskolás végzőst köszöntöttünk iskolánkban a környező alapiskolákból.  Az üdvözlés után volt diákjaink, jelenlegi kollégáink – Mgr. Denisa Szemanová és Gabriel Dóczi – röviden összefoglalták  mit adott nekik iskolánk, hogyan tudták kihasználni a nálunk szerzett ismereteket a továbbtanulás során, a gyakorlatban, illetve az életben egyáltalán. 2016.3.3-án időt szakított ránk az egykori Leányszakiskola volt diákja – Ing. Deák Szabó Gabriella – aki jelenleg a Szlovák Takarékpénztár királyhelmeci kirendeltségének az igazgatója. Ő is szólt néhány szót a kilencedikesekhez. Az elektrotechnikai szaktanteremben rendeztünk egy kiállítást, ahol diákjaink a tanárok és a szakoktatók segítségével bemutatták az általunk kínált szakokat: gépek és berendezések műszerésze, elektroműszerész, kereskedelmi akadémia, gépszerelő műszerész, gépkocsijavító műszerész, kőműves, fodrász, építőmunkás és konfekciógyártás. A szakok bemutatása után pedagógusaink körbekísérték az alapiskolás vendégeinket az iskolán, bemutatták nekik szaktantermeinket, nyelvi laboratóriumainkat, műhelyeinket, fodrász szalonunkat. Fodrásztanulóink frizura és smink bemutatót tartottak vendégeinknek. Létrehoztunk egy sport-sarkot is, melynek keretén belül vendégeink betekintést szerezhettek iskolánk sportéletébe.

Reméljük, hogy fiatal vendégeink jól érezték magukat nálunk és többükkel találkozunk még az új tanévben, ha a nálunk oktatott szakmák közül választanak. Szeretettel várjuk őket!