Sportrendezvények

20151218_114330Az egészséges fiatalok életéhez a szellemi frissesség mellett hozzátartozik a testi aktivitás, a sportolás lehetősége is. Maga a sport nemcsak az egyéni állóképesség növelését szolgálja, de kitűnő alkalmat nyújt arra, hogy a fiatalok találkozzanak és valamilyen nemes cél mellett kiálljanak. Ezen oknál fogva az idei hagyományos karácsonyi futball tornánk mottójául a „Sporttal a drogok ellen!” felhívást választottuk.

Idén december 18-án tartottuk meg a bajnokságot iskolánk tornatermében. Az eseményen 70 diák vett részt, minden osztályból egy-egy csapattal. Négy csoporton belül zajlottak a mérkőzések, majd a döntőt a legjobbak játszották. Egészséges versenyszellem hajtotta a diákokat, melyben nem maradtak alul az alacsonyabb évfolyam tanulói sem.

Nem titok az sem, hogy a torna egyik célja az volt, hogy diákjaink önfeledten, felszabadultan játszanak, és egy kicsit kizökkentsük őket a könyvek mellől. Ahhoz, hogy ez sikerüljön sokban hozzájárultak a szervezők: Mgr. Angelika Hajdók, Mgr. Zoltán Jánošík, Ing. Mikuláš Kalitza és Tóbiás István.

A teremfoci bajnokság menete:

A csoport: I.C – II.B – 1:3                                                             B csoport: I.A – I.D – 2:4

II.NŠ – I.C – 7:1

II.B – I.NŠ – 0:2

C csoport:    IV.B – III.B – 3:1                                                    D csoport:    II.D – III.A – 4:5

III.C – III.B – 3:1                                                                         IV.A – III.A – 2:5

IV.B – III.C – 4:3                                                                         II.D – IV.A – 1:0

Negyeddöntők:                                                                             Középdöntők:

III.C – II.D – 5:0                                                                            III.C – I.NŠ – 5:1

I.D – III.B – 3:2                                                                               III.A – I.D – 0:2

I.NŠ – IV.B – 3:2

III.A – I.A – 6:1

Mérkőzés a 3.helyért:

I.NŠ – III.A – 2:5

Döntő:

III.C – I.D – 5:1