Športové akcie

fociŠportové zápolenia sú puto, čo spája ľudí, ktoré napomáha vážiť si seba i vlastnosti iných, predovšetkým svojich súperov. Tieto ušľachtilé ideály ľudského správania, ktoré sú podmienené túžbou zmerať si svoje sily a hlavne prekonávať sa navzájom, sprevádzali futbalový festival legiend 6.septembra 2015 v Košiciach. Dôstojnosť celého podujatia svojou priamou účasťou podporili Mgr. Monika Smolková, poslankyňa Európskeho parlamentu, Mgr. Milan Géci, poslanec Národnej rady Slovenskej republiky, pod záštitou ktorej sa turnaj realizoval a mnohé osobnosti samosprávy mesta Košice.

Ušľachtilé myšlienky podujatia podporilo i družstvo zamestnancov SOŠ- Szakközépiskola v Kráľovskom Chlmci pod vedením riaditeľa školy Ing. Ivana Beňa.

Futbalový turnaj zložený z deviatich družstiev v dvoch skupinách bol skutočnou previerkou futbalového umenia a hlavne schopností pretvárania vlastnej sily, súdržnosti družstva a možnosti stupňovania výkonov v konfrontácii s domácimi a zahraničnými mužstvami z Maďarska a Poľska. Napriek prehratým zápasom v skupine pre naše družstvo tento turnaj splnil svoj cieľ, umožnil nadviazať nové priateľské kontakty, vyčistil myseľ a pomohol zbaviť dušu tlaku všedných dní. Túto všeobecnú pravdu potvrdili všetci účastníci tohto pekného podujatia Mgr. Zoltán Jánošík, Ing. Peter Kájel, Ing. Miroslav Gonda, Štefan Tóbiás, Juraj Szmolyák, MvDr. Štefan Géczi, športový hosť našej školy, ako i technickí sprievodcovia nášho mužstva Štefan Groško a Jozef Lőrincz.

Celý turnaj mal vysokú športovú hodnotu, lebo cieľom všetkých jej účastníkov bolo vybojovať si vlastný vavrín slávy, ale len tak, aby rešpektovali svoje možnosti a pevnosť vôle a zachovalo sa to najpodstatnejšie – zdravie.

Preto sa radi zúčastníme i ďalšieho ročníka tohto podujatia, ktorý nás bude do budúcna určite motivovať, popracujeme na vlastných fyzických métach tak, aby šport  pre nás všetkých, hoci vo vyššom veku, bol nielen zábleskom odvahy, ale i dôverou v tie možnosti, ktoré naše telo ešte vždy tají. Materiálne a technické podmienky na to škola určite má, hoci vytúžené multifunkčné športové ihrisko by sme v priestoroch SOŠ – Szakközépiskola v Kráľovskom Chlmci radi privítali.