Školské akcie

imagesOd 15. 10. 2014 do 15. 02. 2015 mali žiaci stredných škôl možnosť zapojiť sa do súťaže s názvom: Vráťme knihy do škôl. Súťaž bola organizovaná online kníhkupectvom ABC spolu s Bratislavským samosprávnym krajom a vydavateľstvom Ikar už štvrtý rok. Projekt Vráťme knihy do škôl je zameraný na podporu čítania a vytvárania pozitívneho vzťahu ku knihám.

Do súťaže sa zapojili aj žiaci našej školy. Podmienkou zaradenia do súťaže bolo prečítanie ľubovoľnej knihy podľa vlastného výberu a zaslanie textu v rozsahu minimálne 0,5 normostrany, v ktorom súťažiaci mali popísať, prečo si danú knihu vybrali a čo im jej prečítanie dalo.

Do súťaže sa zapojili nasledovní žiaci:

Diana Holováczová (II.A) –   Jeffrey Cercher: Pomsta, Jeffrey Cercher: Spomínaš si?

Lýdia Bundzáková (III.A) – Ľudo Zúbek: Jar Adely Ostrolúckej;

Estera Župčanová (III.A)- Honoré de Balzac: Otec Goriot, Rexanné Becnel: Naučím ťa milovať;

Ján Pankulics (III.B) – A. S. Exupery: Malý princ.

Tento rok sme nemali šťastie, ale dúfajme, že budúci rok sa na našej škole nájde viac vášnivých čitateľov, ktorí sa zapoja do súťaže.