Iskolai akciók

Gymnazium_-_S_Matematicky_klokanA Kenguru Nemzetközi Matematikaverseny  alap- és középiskolás diákok számára meghirdetett vetélkedő, melynek szlovákiai szervezője a Talentída nevű nonprofit szervezet.

A verseny a 20. század 70-es éveiben indult Ausztráliából.

A Kenguru a világ egyik legnagyobb matematika versenye. A versenybe bekapcsolódó valamennyi résztvevő oklevelet kap, a legsikeresebb diákok pedig „sikeres megoldó“ oklevélben részesülnek.

Minden versenyző bekerül egy sorsolásba, melynek fődíja két hordozható személyi számítógép. A harmadik laptop tulajdonosa azon versenyzők közül kerül ki, akik iskolájukon a legsikeresebb megoldók voltak.

2015. március 23 –án zajlott iskolánkon a Kenguru nemzetközi matematikaverseny.  A diákok tizenhárom különböző, életkoruknak megfelelő kategóriában versenyeztek, a mi tanulóink a KADET 012 és a JUNIOR 034 kategóriában mérhették össze tudásukat az ország legjobbjaival.

A versenyzők sorrendje az egyes kategóriákban:

KADET  012

VIRÁG Vojtech   II.A
JANO Jozef           I.A
SIRIKOVÁ   Loreta    II.A

 

JUNIOR 034

KIŠŠ Tomáš                         IV.A
BÓK Kristián                         IV.A
PANKULICS Ján                    III.B