Tudjuk, hogy a megfelelő középiskola, és ezzel a szakma kiválasztása fontos lépés az ember életében, és jól dönteni nem is olyan egyszerű feladat. Ezért 2015. március 12-én és 13-án „Nyílt napokat“ tartottunk iskolánkban. E rendezvény keretén belül csaknem 161 alapiskolás végzőst köszöntöttünk a környező iskolákból. A köszöntő után volt diákjaink, jelenlegi kollégáink röviden összefoglalták, mit adott nekik iskolánk, hogyan tudták felhasználni a nálunk szerzett ismereteket a továbbtanulás során, a gyakorlatban, illetve az életben egyaránt. Az elektrotechnikai szaktanteremben rendeztünk egy kiállítást, ahol diákjaink, tanáraink és szakoktatóink segítségével bemutattuk az általunk kínált szakokat: épületgépész-technikus, gépek és berendezések műszerésze, elektroműszerész, kereskedelmi akadémia, kereskedelmi és információs szolgáltatások – nemzetközi kereskedelmi kapcsolatok, gépszerelő műszerész, gépkocsijavító műszerész, asztalos, kőműves, fodrász, építőmunkás, konfekciógyártás. A szakok bemutatása után a diáktanáccsal együttműködve tanulóink körbevezették az alapiskolás vendégeinket az iskolában, bemutatták nekik szaktantermeinket, nyelvi laboratóriumainkat, műhelyeinket, fodrászszalonunkat. Fodrász tanulóink frizura- és sminkbemutatót tartottak vendégeinknek. Létrehoztunk egy sportsarkot is, amelyben vendégeink betekintést nyerhettek iskolánk sportéletébe.

Reméljük, hogy fiatal vendégeink jól érezték magukat nálunk, és többükkel találkozunk még az új tanévben, ha a nálunk oktatott szakmák közül választanak. Szeretettel várjuk mindnyájukat!