Školské akcie

Dňa 17. 3. 2015 sa naša škola zúčastnila anglického divadelného predstavenia Peter Black. Názov divadelnej hry pripomínajúci v slovenskom preklade hru Čierny Peter nie je náhoda. Autori sa rozhodli rozohrať príbeh človeka, ktorý v priebehu jedného dňa prišiel doslova a do písmena o všetko. Jeho opätovný štart od nuly je motivovaný základnými ľudskými potrebami, ako sú spánok, jedlo, teplo, práca, priatelia a rodina. Obsahovo sa New Beginning Divadelné centrum tentokrát rozhodol rozohrať tému, ktorá sa nás všetkých bezprostredne dotýka a skôr či neskôr s ňou budú aj naši žiaci v rôznych podobách konfrontovaní: hľadanie správneho zamestnania je natoľko dobrodružný fenomén, že si zaslúži javiskové spracovanie.

Dĺžka predstavenia bola cca 70 minút. Dvojjazyčné anglicko-slovenské predstavenie bolo pre žiakov dosť náročné, ale veľmi zrozumiteľné. Predstavenie bolo príjemným spestrením výučby cudzích jazykov.