10688097_751341941568737_4543422088577473868_oA Bodrogközi és Ung-vidéki Közművelődési Intézet, Kassa Megyei Önkormányzat Kulturális Intézménye valamint Nagytárkány község szervezésében 2014.október 25-én 4. alkalommal került megrendezésre a Márton-napi LibaGaliba. Iskolánk idén is képviseltette magát ezen a rendezvényen. Az „ Ügyes kezek” szakkör tanulói az alkotóműhelyben Mgr. Matyiová Erika tanárnő vezetésével bemutatták a látogatóknak a papírfonás technikáját. A tanárok csapata (Mgr. Enikő Pogányová, Mgr. Kázsmérová Katarína és Ing. Mária Šipošová) pedig a főzőversenybe nevezett be, ahol libából készült ételeket készítettek. Munkájukat Ing. Ivan Beňo igazgató úr és Štefan Horváth szakoktató segítette. Az elkészített menüvel – libamájkrém, töltött libanyak ribizlis vöröskáposztával, libaleves lúdgége tésztával, libapörkölt káposztás tésztával, libacomb krumplilángossal és nektarinnal – a zsűri értékelése alapján a II. helyet szerezték meg. Az elért eredményre azért is vagyunk különösen büszkék, mert a zsűri elnökében Benke Laci bácsi mesterszakácsot tisztelhettük, aki értékelésében kritikusan fogalmazta meg észrevételeit.

Gratulálunk a versenyző csapatnak, és köszönjük, hogy öregbítették iskolánk jó hírnevét.