Az idén novemberben is megrendeztünk iskolánkon a nemzetközi iBOBOR informatikai versenyt. A vetélkedő célja, hogy felkeltse a diákok információs-kommunikációs eszközök iránti érdeklődését, illetve hogy a fiatalok minél szélesebb körben, bátran és kreatív módon használják az IKT technológiát a tanulás során.

A 2014/2015-ös tanévben iskolánk diákjai a JUNIOR és a SENIOR kategóriában versenyeztek. A vetélkedő napján minden diák egy adott kóddal léphetett be az iBobor verseny számítógépes rendszerébe. A diákoknak 40 perc alatt egy 15 kérdésből álló online tesztet kellett megoldaniuk (a feladatsor 5 egyszerű, 5 közepesen nehéz és 5 nehéz kérdésből állt).Minden diák önállóan dolgozott egy-egy számítógépnél.

A verseny kiértékelése:

  • JUNIOR kategóriában 7073 diák versenyzett, ebből 17 ért el maximális pontszámot, 1 769 (25%) volt a sikeres megfejtők száma, az átlagpontszám 39,13 és a medián értéke 38,69.
    A mi diákjaink közül a legeredményesebb Daniel Juhász volt, az I.A osztály tanulója (44,35 pont), Martin Jenigár a II.A osztály tanulója (42,69 pont), Ladislav Bino az I.A osztály tanulója (38,69 pont).
  • SENIOR kategóriában 4545 diák versenyzett, ebből 2 ért el maximális pontszámot, 341 (7,5%) volt a sikeres megfejtők száma, az átlagpontszám 31,47 és a medián értéke 30,70.
    A mi diákjaink közül a legeredményesebb Ján Pankulics, a  III.B osztály tanulója lett (36,03 pont).

A versenyeredmények minden résztvevő számára hozzáférhetőek a rendszerbe való bejelentkezés után.

A verseny mindkét kategóriában problémamentesen zajlott.

 A résztvevőknek gratulálunk, és sok sikert kívánunk nekik a továbbiakban!  

Mgr. Beáta Csatlósová

[justified_image_grid ng_gallery=13]