DSC_0061Iskolánkban az elsősavató minden kétséget kizáróan a legközkedveltebb események közé tartozik.

Elsőseink “nagy napja” 2014. november 14-én volt, amikor hivatalosan másodszor is felvételt nyertek a középiskolások közé.

A hagyományoknak megfelelően az előkészületek a harmadikos tanulókra hárultak. A III.A és III.B osztályosok először saját programjukat mutatták be – rövid humoros jeleneteket és harcművészeti bemutatót adtak elő. Az elsősavató csupa érdekes feladatból állt, volt többek között karaoke, tánc, joghurtevés és fogmosás bekötött szemmel, lufiborotválás, kvíz stb. A nem teljesített feladatokért a résztvevők “büntetést” kaptak. Végül az ifjonc középiskolások ünnepélyes fogadalmat tettek, és papírból készített szívecskékkel jutalmazták meg őket. Elsőseink igazán aktívan vettek részt az avatásban, és mosollyal az arcukon távoztak, hiszen aznap váltak iskolánk és diákságunk teljes értékű tagjaivá.

 

[justified_image_grid ng_gallery=50]