DSC_00292014. június 1-jén a  nemzetközi gyermeknap alkalmából rengeteg meglepetésben volt részük a gyerekeknek Királyhelmecen. Városunk nevének első írásos említésének 800. évfordulója alkalmából egész éven át tartó izgalmas rendezvények várják az érdeklődőket. Vasárnap délután iskolánk diákjai is kedveskedtek fiatalabb társaiknak – élő sakkversenyt rendeztünk, így a Millémiun téren fekete-fehér, korhű jelmezbe öltözött sakkfigurák vonultak fel, hogy elfoglalják helyeiket a kiterített sakktáblán. A verseny két főszereplője Balog József polgármester és Ivan Beňo, iskolánk igazgatója volt, az ő sakklépéseiket követték ugyanis az élő figurák a téren. A mérkőzés végül döntetlennel zárult, mi pedig bízunk benne, hogy a kiváncsiskodók legalább olyan jól szórakoztak, mint élő sakkfiguráink.

 

 

[justified_image_grid facebook_id=136041103096058 facebook_album=777506968949465]