Fénykép-0174 A Tudományos Diákköri Szaktevékenység (SOČ) 36. évfolyamának körzeti fordulója 2014. március 27-én zajlott a nagymihályi Technikai Szakközépiskolában. A versenyzők hivatalos benevezése 9:30-tól 10:00 óráig tartott, ezt követte az egyes szakágazatok pályamunkáinak megtekintése és bemutatása, majd 14:30-tól került sor a verseny kiértékelésére, végül pedig a nyertesek neveinek kihirdetésére.

            Iskolánkat a 17. számú szakágazatban – Pedagógia, pszichológia, szociológia – Lýdia Bundzáková és Dávid Pirigyi képviselte A sport szocializációs, motivációs és önmegvalósító szerepe a fiatalok életében című pályamunkájukkal. Kristián Tóth a 12. számú szakágazat – Elektrotechnika és hardware  – keretében Szintmérő műszer című  munkájával jutott be a forduló legjobbjai közé. Harcsová Valéria és  Kozinská Edina a 8. számú szakágazatban –  Idegenforgalom, szállodaipar és gasztronómia A turizmus fejlődésének történelmi-földrajzi feltételei a Bodrogközben címet viselő pályamunkájukkal egyenesen a kerületi fordulóba jutottak tovább.

            Tanulóink szakmailag és mentálisan is alaposan felkészültek voltak. Pályamunkáik és prezentációik is kiváló színvonalú alkotásoknak bizonyultak, ám a kerületi fordulóba csak Kristián Tóth a IV. A osztály tanulója jutott tovább.

 

A Tudományos Diákköri Szaktevékenység (SOČ) 36. évfolyamának kerületi fordulójára2014. április 3-án került sor Kassán a közlekedésgépészeti szakközépiskolában. A verseny ezúttal is a körzeti fordulóéhoz hasonló program szerint zajlott. Mivel iskolánk szolgálati autót biztosított, így versenyzőink kényelmesen és zavartalanul juthattak el a vetélkedő helyszínére.

diplom_soc Ezúttal is bebizonyosodott, hogy tanulóink prezentációja, a pályamunka bemutatása és dokumentációja nagyszerűen sikerült. A turizmus fejlődésének történelmi-földrajzi feltételei a Bodrogközben elnevezésű munka esélyesnek tűnt a továbbjutásra, a zsűri azonban nem a másodikosaink alkotását ítélte továbbjutásra érdemesnek. Lányaink, Valéria Harcsová és Edina Kozinská nem titkolták csalódottságukat, ők ugyanis bíztak abban, hogy megszerezhetik a második helyet – végül a dobogó 3. fokán végeztek. Szégyenkezni azonban így sincs okunk, diákjaink munkáinak színvonala és felkészültségük nem maradt el a többi versenyzőé mögött. Elismerés illeti a II. A osztály diákjait (Valéria Harcsová és Edina  Kozinská), és köszönet jár felkészítőjüknek Valéria Kunová tanárnőnek.

Az elért eredményekhez gratulálunk!

A 8. számú szakágazat versenyzőinek végső sorrendje:

A pályamunka címe Szerző Társszerő 1 Iskola Város Utca
1 Kľúč k úspechu a prosperite hotelových zariadení Ivana Vaňková Nikola Kandová SOŠ obchodu a služieb Michalovce Školská 4
2 Adrenalínové atrakcie Lucia Kalinková Obchodná akadémia Rožňava Akademika Hronca 8
3 Historicko-geografické predpoklady rozvoja turizmu v Medzibodroží Valéria Harcsová Edina Kozinská Stredná odborná škola Kráľovský Chlmec Rákocziho 23
Horný Gemer a jeho pamiatky Lenka Róthová Obchodná akadémia Rožňava Akademika Hronca 8
Veľkonočný ostrov Daniela Kidonová Gymn. sv. T. Akvinského Košice-Staré Mesto Zbrojničná 3
Rozvoj cestovného ruchu v obci Poľanovce Radka Kaľavská SOŠ ekonomická Spišská Nová Ves Stojan 1
Rozvoj cestovného ruchu v našom kraji Renáta Mičudová SOŠ obchodu a služieb Michalovce Školská 4
Fast Food Barbora Gallová Súkr.str.odborná škola Košice-Dargov. hrdinov Postupimská 37
Rozvoj cestovného ruchu na Slovensku Andrea Zámborska Vanda Karabášová Súkr.str.odborná škola Košice-Dargov. hrdinov Postupimská 37

 

A 12. számú szakágazat versenyzőinek végső sorrendje:

A pályamunka címe Szerző Társszerő  1 Társszerző  2 Iskola Város Utca
1 Zvárací invertor do 110 A Dárius Babík Technická akadémia Spišská Nová Ves Hviezdoslavova 6
2 SPÁJKOVACIA STANICA Cyril Pavlovič SPŠ elektrotechnická Košice-Sever Komenského 44
3 Nízkofrekvenčný zosilňovač s digitálnym ovládaním Tomáš Kondáš Stredná odborná škola Košice-Juh Ostrovského 1
Zabezpečenie domu (Arduino) Michal Puškáš Stredná odborná škola Rožňava Hviezdoslavova 5
Regulovateľný zdroj Dávid Saloň Lukáš Varga SPŠ dopravná Košice-Staré Mesto Hlavná 113
Menič napätia 12/230V, 50Hz a Menič frekvencie Lenze ESMD152X2TXA Matúš Trebuňák Patrik Jánošík SPŠ dopravná Košice-Staré Mesto Hlavná 113
Funkčný generátor Peter Vašiga SPŠ dopravná Košice-Staré Mesto Hlavná 113
Inteligentný merací a riadiaci systém Tomáš Mazák Benjamín Lazorík SOŠ automobilová Košice-Juh Moldavská cesta 2
Hladinový merač Kristián Tóth Stredná odborná škola Kráľovský Chlmec Rákocziho 23
Robotické automaticko-manuálne rameno Richard Podolinský Technická akadémia Spišská Nová Ves Hviezdoslavova 6
HI-FI Zostava 2.1 350W Juraj Miglec SOŠ technická Michalovce Partizánska 1
Elektrická inštalácia rodinného domu a smartmetering Rastislav Fedor Dávid Lazor Adam Kaszonyi SOŠ technická Michalovce Partizánska 1
Meteostanica s použitím mikrokontroléra Vladimír Vavrek Stredná odborná škola Košice-Juh Ostrovského 1
Arduino Benchmark Róbert Balogh SPŠ elektrotechnická Košice-Sever Komenského 44
ELEKTRICKÁ ZVÁRAČKA Ján Kratka SOŠ technická Michalovce Partizánska 1

 

 

[justified_image_grid facebook_id=136041103096058 facebook_album=757446264288869]