writing2014. február 14-én szlovák nyelvi helyesírási verseny volt iskolánkon, melyen a négyéves tanulmányi szakot látogató  diákok vettek részt.  Mivel a versenybe a magyar és szlovák tanítási nyelvű osztályok tanulói is bekapcsolódtak, ezért a megmérettetés két kategóriában zajlott. A verseny első felében a résztvevőknek egy megadott szövegben kellett pótolniuk a hiányzó i-t és y-t, illetve a mondatok közötti vessző pontos helyét kellett meghatározniuk. A feladatok további sora elsősorban nyelvi ismereteket igényelt. A szlovák tanítási nyelvű kategória győztese  Harcsová Valéria II.A osztályos tanuló lett. A második helyet Muszka Marián, a harmadikat pedig Gabódová Nikola szerezte meg, mindketten az I.A osztály tanulói. A magyar tanítási nyelvű kategória legjobbjának Pankulics Zsolt, I.B osztályos tanuló bizonyult, a második helyet Szatmári Bianka szerezte meg a II.B osztályból, harmadik pedig Kosztyo Kristina lett, ugyancsak az I.B osztályból.

A verseny valamennyi résztvevőjének gratulálunk, hiszen már azzal is bizonyítottak, hogy küzdöttek,  sőt Bálint-nap alkalmából diákjaink arról is meggyőződhettek, hogy mennyivel jobb levelet kapni helyesírási hibák nélkül, mint szégyenkezni amiatt, hogy az ipszilonok azt csinálnak velünk, ami nekik tetszik.

[justified_image_grid facebook_id=136041103096058 facebook_album=739985882701574]