iBobor informatikai verseny

DSC_0412Az idén novemberben is megrendeztünk iskolánkon a nemzetközi iBOBOR informatikai versenyt. A vetélkedő célja, hogy felkeltse a diákok információs-kommunikációs eszközök iránti érdeklődését, illetve hogy a fiatalok minél szélesebb körben, bátran és kreatív módon használják az IKT technológiát a tanulás során.

A 2013/2014-es tanévben iskolánk diákjai a JUNIOR és a SENIOR kategóriában versenyeztek. A vetélkedő napján  minden tanuló egy adott kód felhasználásával léphetett be az iBobor verseny informatikai rendszerébe. A diákoknak  40 perc alatt egy 15 kérdésből álló on-line tesztet kellett megoldaniuk (5 egyszerű, 5 közepesen nehéz és 5 nehéz kérdésből álló feladatsort). Minden diák önállóan dolgozott a számítógépnél.  

A verseny kiértékelése:

  • JUNIOR kategóriában 6  608 diák versenyzett, ebből 9 ért el maximális pontszámot, a mi diákjaink közül a legeredményesebb Dominik Kulcsár  lett a II.A osztály tanulója
  • SENIOR kategóriában 3 999 diák versenyzett, ebből 19 ért el maximális pontszámot, a mi diákjaink közül a legeredményesebb Jozef Balogh  lett a IV.A osztály tanulója

A verseny eredményei minden résztvevő számára hozzáférhetők a rendszerbe való bejelentkezés után.

A versenyt a SENIOR kategóriában a szervezők részéről felmerült technikai problémák miatt meg kellett szakítani, de a diákoknak lehetőségük volt egy pótterminusban a vetélkedőben újra részt venni. JUNIOR kategóriában a verseny problémamentesen zajlott.

A résztvevőknek gratulálunk és tanulmányaik folytatásához sok sikert kívánunk!   

 

Mgr. Beáta Csatlósová

 

[justified_image_grid facebook_id=136041103096058 facebook_album=688686364498193]