1146237_662056650494498_137039694_oA Bodrogközi és Ung-vidéki Közművelődési Intézet, Kassa Megyei Önkormányzat Kulturális Intézménye valamint Nagytárkány község szervezésében 2013.október 26-án immár 3. alkalommal került megrendezésre a Márton-napi LibaGaliba. Idén iskolánkat is felkérték, hogy vegyen részt a rendezvényen, s ezt a meghívást mi természetesen örömmel elfogadtuk. Az „Ügyes kezek” szakkör tanulói a rögtönzött alkotóműhelyben Mgr. Matyiová Erika tanárnő vezetésével bemutatták a látogatóknak a papírfonás technikáját. Iskolánk alkalmazottainak csapata – Mgr. Enikő Pogányová, Mgr. Eva Blašková és Oľga Románová – pedig a főzőversenybe nevezett be, ahol libából készült ételeket készítettek.

libagaliba 001Mgr. Enikő Pogányová tanárnő kulináris tehetségének és kreativitásának köszönhetően nem vallottunk szégyent. Az elkészített menüvel – libamáj sült almával és hagymás burgonyával, libaleves lúdgége tésztával, sült liba ribizlis vöröskáposztával és hagymás burgonyával, váradi libafertály zsömlés knédlivel – a zsűri értékelése alapján a II. helyet szerezték meg. Köszönet illeti továbbá iskolánk igazgatóját Ing. Ivan Beňo-t és Štefan Horvát mester urat az aktív közreműködésükért. Az elért eredményre azért is vagyunk különösen büszkék, mert a zsűri elnökében a magyarországi Bodrogi Gyula művész urat, a Nemzet Színészét tisztelhettük.