Beszélgetés az Európai Unióról és a strassburgi jutalomutazásról

„Egység a sokszínűségben“

(Az EU mottója)

DSC_03592013. október 28-án a kereskedelmi akadémia és az elektronikai műszerész szak diákjai egy, az Európai Unióról szóló beszélgetésen vettek részt. A találkozón a diákok bővebb ismereteket szerezhettek az EU megalakulásáról és szervezeti felépítéséről, szimbólumáról, továbbá betekintést nyerhettek az unió egyes intézményeinek működésébe, valamint tájékozódhattak az EU emberi jogok intézményéhez való csatlakozásáról. Mindezek mellett a jelenlévők azt is megtudhatták, hogy iskolánk néhány diákja (a II.A és a II.B osztály képviseletében) az „Európa jövője a mi kezünkben van“ címmel meghirdetett versenyen sikeresen helyt állt. A csoport vezetője, Valéria Harcsová (II.A) mutatta be diáktársainak azt a pályaművet, melynek köszönhetően a csapat jutalomkirándulást nyert Strassburgba, az Európa Parlamentbe, így a diákok a versenyzők élménybeszámolóját is meghallgathatták. Remélem, hogy a beszélgetésen nagyon sok hasznos információ elhangzott, melyek diákjaink segítségére lesznek nem csupán a tanulmányaik során, hanem a mindennapi életben is.

Ing. Valéria Kunová

[justified_image_grid lightbox=prettyphoto ng_gallery=27]