„A világ kezd már szörnyen kopni,

Megavult, ócska, szintelen,

Borzasztó sok az ember gondja,

A bánat is töméntelen.

Könnyítsünk hát bús sziveinken,

Lobbanjon fel a régi láng,

Álljon elő egy pillanatra

A régi, boldog, jó világ!“ (Ady Endre: Szüret)

 Szüreti ünnepségen volt városunkban

1291618_644251558941674_1806926668_oAz idén szeptember 20-tól 22-ig tartott a  hagyományos Bodrogközi Kulturális Fesztivál, amely szüreti ünnepség és Királyhelmec város napja is egyben. A háromnapos fesztivál  bőven kínált programot a szórakozni vágyóknak. A tavalyi évhez hasonlóan iskolánk is részt vett ezen a színes kavalkádon. Standunkat a városháza előcsarnokában állítottuk fel, azzal a nem titkolt szándékkal, hogy a fesztiválra látogatók egy kis ízelítőt kaphassanak az iskolánkon folyó szakképzésből. Igyekeztünk egy olyan intézményről képet adni, amelyiknek van jövője a régióban, ahol mindent megteszünk azért, hogy tanulóink szakmailag képesek legyenek megállni a helyüket és alkalmazkodni tudjanak dinamikusan változó világunk kihívásaihoz. Ennek jegyében a látogatók megtekinthették az asztalosműhelyünkben készült polcokat, virágtartókat, a fémmegmunkálók csodálatos kovácsoltvas dísztárgyait, az elektroműszerészek által összeszerkesztett különféle készülékeket és berendezéseket, valamint a kereskedelmi akadémia rögtönzött pénzügyi tanácsadással is szolgált az arrajáróknak. Az érdeklődők bepillantást nyerhettek a kőművesek és a fodrászok munkájába is, ezen kívül akinek kedve volt, diákjaink segítségével próbálkozhatott papírfonással és elkészíthette álmai kosarát vagy koszorúját.  

Jövőre az ideihez hasonló gazdag programmal várunk vissza minden kedves érdeklődőt.