Iskolánk életéből

996614_646184725415024_388796169_nA nyelvek európai napja alkalmából 2013. szeptember 26-án iskolánkon szórakoztató műveltségi vetélkedő zajlott. A szervezők – Hajdók Angelika, Leczo Bernadett és Matyi Erika tanárnők – célja elsősorban az volt, hogy e  rendhagyó délelőtt során rámutassanak Európa soknyelvűségére és felkeltsék a diákok érdeklődését e nyelvek iránt.

A vetélkedőn a III.A és a III.B osztály tanulói vettek részt, akik négy- illetve ötfős csoportokban versenyeztek. A verseny 9 fordulója során a diákok felfrissíthették általános ismereteiket az egyes nyelvekről, a szavak etimológiájáról illetve dalrészletek alapján kellett különféle nyelveket beazonosítaniuk. Ezen kívül bebizonyíthatták, hogy mennyire jártasak a térképolvasásban, ismerik-e Európa országainak nemzeti zászlaját, vagy hogy mennyire képesek az egyes angol, magyar és szlovák nyelvű nyelvtörőkkel megbirkózni.

A legügyesebbnek a 3. csoport (Klaudia Világiová, Elizabeta Šoltésová, Bettina Illésová, Roland Balázs és Tomáš Kišš) bizonyult, akik 61 ponttal elsők lettek.

Csupán két ponttal tőlük lemaradva a dobogó második helyén a 2. csoport (Patrik Komanický, Richard Bodnár, Evelína Ethelyiová és Nikoleta Farkasová) végzett.

Harmadik  lett a 4. csoport (Evelín Váradyová, Zuzana Eštefánová, Roderik Pankulics és Mikuláš Kádár). Ők 51 pontot szereztek.

Bízunk abban, hogy a vetélkedő nemcsak a versengésről szólt, hanem arról is, hogy diákjaink rádöbbentek, hogy a nagy világnyelvek mellett vannak Európában is odafigyelésre méltó csodálatos  nyelvek, melyek kulturális örökségünk  fontos részei.